סוגי הטיולים והסיורים

מקומות הקדושים לנצרות

הנצרות היא אחת משלוש הדתות המונותיאיסטיות המרכזיות, והדת בעלת מספר המאמינים הגדול בעולם. 
הדת הנוצרית נוסדה בארץ ישראל לפני כאלפיים שנה, והתבססה על הנצרות הקדומה. 
הדמות המרכזית בנצרות היא ישו הנוצרי הנחשב בה הן למשיח ישראל, והן להתגלות אלוהית ישירה בדמות אדם. 
שמה של הדת בעברית נגזר כנראה משמה של העיר נצרת שבישראל. נצרת היא העיר שבה גר ישו עם משפחתו רוב ימי חייו. 
ישו, מייסד הדת, נולד בעיר בית לחם שבהרי יהודה בשלהי ימי מלכותו של הורדוס.

העיר נצרת

נָצְרַת היא עיר עתיקה במחוז הצפון בישראל, וכיום היא העיר הערבית הגדולה בארץ. נצרת היא מרכז כלכלי, פוליטי, תקשורתי ותרבותי ראשון במעלה בקרב ערביי ישראל, והיא סמן חשוב להלך הרוח במגזר הערבי בישראל. אזור נצרת היה נושב כבר בתקופה הפרהיסטורית כפי שמעידים ממצאים שהתגלו במערת קדומים על הר הקפיצה שבדרום העיר.לפי הברית החדשה התגוררו מריה, אם ישו ובעלה יוסף הקדוש בנצרת, בה ניתנה הבשורה ובה הגיע ישו לבגרות. מסיבה זו שוכנים בעיר מספר אתרים קדושים לנצרות, שבראשם אתרים המזוהים עם הבשורה.

כנסיית הבשורה

היא בזיליקה קתולית במרכזה של העיר, השוכנת באתר שבו על פי המסורת הנוצרית ניצב ביתה של מרים הבתולה, אמו של ישו, ובו בישר לה המלאך גבריאל את הבשורה. הבזיליקה היא אחת הכנסיות החשובות בעולם, והיא הייתה לסימן ההיכר המזוהה ביותר עם העיר

כנרת תצפית מהר האושר

לכנרת חשיבות גדולה בנצרות. לפי האמונה הנוצרית ישו עשה שם מספר נסים: הילך עליה, הטביע בה שדים , הרגיע רוחות הסערה. במקום יציאת נהר הירדן מכנרת נמצא אתר ירדנית המאפשר טבילה טקסית בירדן. כשליש מאתרי עלייה לרגל של תיירות צליינית לארץ ישראל נמצאים בגליל ומסביב לכנרת.

כפר נחום

על פי המסופר בברית החדשה, ישו קבע בכפר נחום את מרכז פעילותו במשך תקופה ארוכה, ואחדים משנים-עשר השליחים התגוררו במקום.

כנסיית בית פטרוס

בית פטרוס היא כנסייה נוצרית קתולית בגן הלאומי כפר נחום שבצפון-מערב הכנרת. מבנה זה נקבע במסורת הנוצרית כביתו של השליח פטרוס הקדוש, ככל הנראה כבר באמצע המאה ה-1, והוא נחשב ל"בית הכנסייה" הראשון בעולם. מעל האתר נבנתה כנסייה חדשה בשנת 1990 המגוננת עליו.

כנסיית שנים-עשר השליחים

היא כנסייה יוונית-אורתודוקסית בכפר נחום שעל חופה הצפוני של הכנרת. 
הכנסייה הקטנה נושאת כיפות אדומות, וקבועים בה חלונות צבעוניים המכתיבים את איכות האור בחלל המבנה. בפנים המבנה איקונוסטזיס משיש אדום, וכמעט כל קירותיה מקושטים בפרסקאות עשירים.

טבחה

כנסיית נס הלחם והדגים בטבחה מצויה לחופה הצפוני מערבי של הכנרת סמוך לצומת כפר נחום. הכנסייה שוכנת באתר עין שבע הידוע בשפע מעינותיו שרובם גופריתיים.

 

על פי האמונה הנוצרית במקום זה הצליח ישו להאכיל 5,000 איש באמצעות חמישה ככרות לחם ושני דגים בלבד. המסורת גם מספרת כי במקום זה הנחיל ישו את מורשתו לממשיך דרכו פטרוס הקדוש.

ירדנית

אתר הטבילה בירדנית ממוקם דרומית למוצא הירדן מהכנרת.

המקום משמש כאתר טבילה לצליינים המבקשים ללכת בדרכו של יוחנן המטביל שביצע על פי המסורת הנוצרית את טקס הטבלת ישו בירדן.

עיר דוד

עיר דוד היא אתר ארכיאולוגי שבו שכנה ירושלים הקדומה החל מראשית ימיה, בתקופת הברונזה התיכונה, והיא המשיכה להיות מיושבת עד לאמצע ימי הביניים.

צור קשר

שלח

Thank You!

 

The form has been successfully sent.

משרד - 03-6966514 |נייד - 053-6960080 | אימייל: vip1@mei.co.il , Mord@mei.co.il